A CATL-akkumulátorgyár bővítése miatt áthelyezik a Debrecent Nagykerekivel összekötő 106-os vasútvonalat, amelyen a MÁV közlése szerint ma, október 18-án járnak utoljára vonatok, ezt követően beláthatatlan ideig csak buszok fognak közlekedni a vonal mentén fekvő települések között. Ugyan a kormány és a vasúti társaság ideiglenes megoldásról kommunikál, a Debreceni Regionális Közlekedési Egyesület (Derke) arra figyelmeztet, egyelőre semmi sem garantálja, hogy valaha helyreáll a vasúti közlekedés.


Kapcsolódó anyagok:
A 106-os vasút új nyomvonala olyan telken is keresztülmenne, ahol jelenleg is laknak (VIDEÓ)
Úgy dobják ki a vasútvonalat az akkugyár miatt, hogy tervek sincsenek a pótlására
A NAP KÉPE rovatunk korábbi fotói itt láthatók.












