Elrendelte a bíróság a CATL-akkumulátorgyár perének folytatását

Közel két éve nem tartottak tárgyalást a környezethasználati engedélyt megadó kormányhivatallal szembeni eljárásban.

A Debreceni Törvényszék tavaly októberben függesztette fel a CATL-akkumulátorgyár egységes környezethasználati engedélyének évek óta húzódó perét, mivel a kínai cég immár harmadszorra kérvényezte a perben alperes Hajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivatalnál a szóban forgó engedély módosítását.

Fotó: Polgár Tóth Tamás

A módosított engedély megadásáról november 24-én adott ki közleményt a kormányhivatal. A bíróság pedig most, február 10-én hozott végzést, amelyben megállapította, a felfüggesztés oka megszűnt, ezért elrendeli a per folytatását. Szászi Ádám, a bírói tanács elnöke felhívta a perben álló feleket, hogy a végzés kézhezvételétől számított 8 napon belül tegyék meg további nyilatkozataikat. Információink szerint várhatóan márciusban lesz a következő tárgyalási nap.

Az akkumulátorgyár egységes környezethasználati engedélye ellen debreceni és mikepércsi lakosok, valamint a Védegylet civil szervezet indított pert még 2023 tavaszán. Legutóbb közel két éve, március 21-én tartottak az ügyben tárgyalást. Tavaly ősszel már úgy tűnt, újra felpörögnek az események, hiszen október 8-ára tárgyalást tűzött ki a bíróság. Pár nappal az esemény előtt azonban a törvényszék inkább felfüggesztette az eljárást.

A CATL akkumulátorgyárának első üteme időközben felépült, jelenleg a próbaüzem zajlik, a tömegtermelés indulását áprilisra tervezik.

A megosztása fontos!

Kérjük, válasszon előfizetési vagy támogatási lehetőségeink közül!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Címkék