Példás munkavégzését hangsúlyozza, és nem mond le képviselői mandátumáról a végrehajtási ügyben érintett debreceni képviselő

Korbeák György egy nappal azután, hogy megdicsérte saját képviselői munkáját, nem ment el a debreceni közgyűlés ülésére.

December 12-én a Debreciner mutatta be, hogy Korbeák György, a KDNP Hajdú-Bihar megyei elnöke, a Fidesz–KDNP debreceni önkormányzati képviselője és számos egyéb pozíció birtokosa ellen 57,51 millió forint adósság és a járulékai behajtásáért indult végrehajtás.

Kósa Lajos országgyűlési képviselővel (2023) – facebook.com/KosaLajos

A politikus egy lakás-takarékpénztárnak, egy társasháznak és magánszemélyeknek is tartozott. Az ügy miatt árverésre bocsátották Korbeák házát is, a licitet azonban időközben eltávolították a Bírósági Végrehajtói Kar honlapjáról. A végrehajtó a képviselő saját cégében, a Korbeák Consulting Kft.-ben lévő tulajdonrészét is lefoglalta.

A Debrecinernek Korbeák a történteket egy kezesi szerződéssel és adminisztratív okokkal magyarázta, valamint az állította, a tartozását időközben rendezte.

Korbeák György
Fotó: Koppányi Szabolcs

Cikkünk megjelenését követően napokig követelte Korbeák lemondását a Szikra Mozgalom. Forgács Attila, a szervezet debreceni titkára a Debrecinernek is elküldött közleményében december 12-én azt írta, hasonló, sokkal kisebb ügyekben a hatalom rendszeresen vegzál civil szervezeteket és alapítványokat. Az aktivista kifogásolta, hogy miközben a debrecenieknek a Fidesz–KDNP rossz politikai döntéseinek következményeit kell viselniük (utalt többek között az akkumulátorgyárakra és a 106-os vasútvonal bezárására), a politikusok körül átláthatatlanság tapasztalható. „Miközben a döntéshozók pénzügyei és vagyonnyilatkozatai nem láthatóak és nem elérhetőek, ők döntenek több milliós értékű ingatlanvagyonokról. Hiszen 1 millió forint is jelentős összeg, nemhogy 50 vagy 420 millió – mint a Kossuth utca 26. esetében, ahol érdemi vita és megfelelő dokumentáció nélkül árvereztek el egy 12 lakásos bérlakást. Nehéz elhinni, hogy a képviselő úr akár csak bejárta volna az ingatlant, mielőtt döntött róla” – sorolta Forgács.

Debreceni közgyűlés - 2025. december 18.
Forgács Attila lakossági felszólalóként Az önkormányzat december 18-i közgyűlésén
Fotó: Kántor-Újvári Gerda

Korbeák azonban nem mondott le, lemondatását pedig Papp László (Fidesz) polgármester sem látta szükségesnek, ez a neki intézett kérdéseinkre a polgármesteri kabinetirodától kapott válaszból is kiderült: „Korbeák György képviselő úr tájékoztatása alapján kezesként érintett a fent leírt végrehajtási ügyben és tekintettel arra, hogy elmondása szerint a tartozás néhány napon belül rendeződik, így további teendő egyelőre nincs ezzel kapcsolatban”.

Családján kívül senkinek sem szólt – hangsúlyozza Korbeák

A végrehajtási ügyben érintett képviselő december 17-én egy közleményt adott ki, amelyben jelezte, az ügyet magánjellegűnek tekinti, amely a munkájára nincs kihatással, közszereplői feladatát pedig eddig is „példásan, a lehető legnagyobb alapossággal” látta el, és ezt tervezi a jövőben is. A közleményét az alábbiakban változtatások nélkül megjelentetjük:

Közlemény

Az elmúlt napokban a helyi, valamint az országos online média is kiemelt figyelmet fordított egy valóban szomorú és sajnálatos, ugyanakkor minden tekintetben magánjellegű ügyre, amely személyemet érinti. Az üggyel kapcsolatban az alábbi személyes közleményt kívánom megtenni.

A kezesi szerződésből eredő tartozások kezelése és rendezése érdekében minden tőlem telhetőt megtettem. Szeretném egyértelműen leszögezni, hogy soha, semmilyen formában nem próbáltam meg politikai közösségemet, betöltött pozícióimat vagy munkakörömet felhasználni személyes problémáim megoldására, melyekről családomon kívül senkit nem tájékoztattam.

A kezesi szerződésből eredő tartozásaimat a saját tulajdonomban lévő ingatlan eladásából maradéktalanul rendeztem, melyről minden szükséges dokumentum rendelkezésemre áll. Köztartozással – ahogyan korábban sem – jelenleg sem rendelkezem, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal által vezetett Köztartozásmentes Adózói Adatbázisban (KOMA) megtalálható vagyok.

Szeretném hangsúlyozni, hogy családom helyzete sem a múltban, sem a jövőben nem volt és nem lesz hatással a munkámra. Közszereplői feladataimat eddig is példásan, a lehető legnagyobb alapossággal láttam el, és ezt a jövőben is így fogom tenni. Továbbra is Debrecen és Hajdú-Bihar vármegye fejlődéséért és gyarapodásáért, valamint minden magyar honfitársamért fogok lelkiismeretesen dolgozni.”

Lehetséges, hogy Debrecen közgyűlésének némely tagja, esetleg valamely lakossági hozzászóló megkérdezte volna Korbeákot a végrehajtási ügyről a testület december 18-i ülésén, azonban a politikus, egy nappal azután, hogy példás közéleti munkavégzését hangsúlyozta, nem ment be a képviselői munkahelyére, nem vett részt az eseményen.

Debreceni közgyűlés - 2025. december 18.
Korbeák György széke üresen maradt a december 18-i közgyűlésen – Fotó: Kántor-újvári Gerda

A megosztása fontos!

Kérjük, válasszon előfizetési vagy támogatási lehetőségeink közül!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Címkék