Ki áldozza fel a magyarok szabadságát a pénzért és a hatalomért? – Nemzeti ünnep Debrecenben béke(menet)időben – VIDEÓ

Így emlékeztek 1956-ról a Debreceni Egyetem főépületénél 2025. október 23-án.

Az elmúlt napokban már több cikkben is beszámoltunk az 1956-os forradalom debreceni önkormányzati megemlékezésén történtekről. Írtunk Papp László (Fidesz) polgármester üzenetéről, miszerint a nemzet sorsát nem szabad egy külső hatalomra vagy annak belső szövetségesére bízni, valamint megmutattuk a polgármester és egy ellene tüntető helyi lakos beszélgetését a 106-os vasútvonal néhány nappal korábban történt bezárásáról.

2025. október 23. - Debrecen hivatalos ünnepsége
Fotó: Bereczki Boldizsár

Legújabb videónkat kordokumentumnak szánjuk, amely évek távlatából is tanulsággal szolgálhat. Az látható benne ugyanis, hogyan ünnepelte Debrecen vezetése a szovjetek elleni forradalom évfordulóját a Nemzeti Együttműködés Rendszerének 16. évében, amikor a Fideszben az „orosz” szót nyilvánosan kimondani sem ildomos, a párt helyi embereinek többsége pedig inkább Budapestre sietett a Fidesz „Békemenet” nevű rendezvényére, amelynek végén a miniszterelnök nem a forradalmárokról emlékezett, hanem inkább a hazájukat védő ukrán nép ellen hergelte saját híveit.

A megosztása fontos!

Kérjük, válasszon előfizetési vagy támogatási lehetőségeink közül!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Címkék