Korán kezdik a debreceni ünnepséget október 23-án

Orbán Viktor budapesti beszédét 13 órára hirdették meg.

Nyilvánosságra hozta Debrecen önkormányzata az idei 56-os ünnepség rendjét. Október 23-án 8 órától  lesz Magyarország lobogójának felvonása katonai tiszteletadással a Kossuth téren.

9 órakor kezdődik a hivatalos városi megemlékezés, amit koszorúzás követ az Egyetemi Templom előtti 1956-os emlékműnél. „Hamu, vagy gyémánt, a választás oly egyszerű” a címe a DE-BTK Művészeti Központja megemlékező műsorának, ünnepi beszédet Papp László (Fidesz) polgármester mond.

Debreceni fideszesek csoportképe a tavalyi ünnepség után – Fotó: Kántor-Újvári Gerda

17 órakor koszorúzás lesz az ÁVH-s sortűz áldozatainak emléktáblájánál (Kossuth utca 8.). 17.30 órakor katonai tiszteletadással levonják Magyarország lobogóját a Kossuth téren.
18 órakor a Kossuth utcai 1956-os emlékműnél mécsesgyújtás következik Lehőcz Zsuzsa és Takács Dániel színművészek közreműködésével.

A 9 órakor kezdődő városi hivatalos ünnepség – ha a korábbi években megszokott rend szerint zajlik – 10 órára bizonyosan befejeződik, így az itt megjelentek személygépkocsival még elérhetik Orbán Viktor pártelnök-miniszterelnök fővárosi beszédét.

A tavalyi városi ünnepség szónoka is Papp László volt, az erről szóló tudósításunk itt olvasható.

A megosztása fontos!

Kérjük, válasszon előfizetési vagy támogatási lehetőségeink közül!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Címkék