A kínai cég azt ígéri, nagy figyelmet fordítanak arra, hogy a használt akkumulátorok újrahasznosítása a lehető legkevésbé szennyezze a környezetet. Nyitottak a debreceni pandatartás támogatására is, de inkább az emberek felé fordulnának.
Üzleti titok, milyen cégek szállítanak be a CATL-akkumulátorgyárnak
Még nem hoztak döntést arról, Európában pontosan hogyan fogja végezni a használt akkumulátorok feldolgozását a Debrecenben gyárat építő kínai CATL – mondta el Szilágyi Balázs, a cég közügyekért felelős vezetője április 16-án Debrecenben, a V-Trade Kiállítások Kft. által szervezett ENERGOexpo nemzetközi konferencián és szakkiállításon. A cégvezető ugyanakkor a sokak aggodalmát kiváltó újrahasznosítás kapcsán leszögezte, nagy figyelmet fordítanak arra, hogy az akkumulátorokból kinyert anyagokat a lehető leghatékonyabban forgassák vissza a gyártásba, és a legkevésbé szennyezzék a környezetet.

Fotók: Polgár Tóth Tamás
Üzleti titok a beszállítóik listája
Szilágyi az előadásában arról is beszélt, fontosnak tartják, hogy átláthatóan működjenek, kellő tájékoztatást adjanak a cég tevékenységéről. Mint mondta, a beszállítóik számára saját auditrendszert tartanak fenn, a transzparencia teljesítése mellett azt is elvárják tőlük, hogy 2035-ig érjék el a karbonsemlegességet.
A Debreciner kérdésére, miszerint tervezik-e nyilvánosságra hozni a beszállítóik listáját, vagy megnevezik-e legalább a legnagyobb partnereiket, Szilágyi Balázs azt felelte, nem tervezik, ugyanis ez üzleti titok. Megjegyezte ugyanakkor, ha szükséges, akkor tudnak adatokat adni arról, milyen arányban vannak európai és magyar beszállítóik. Konkrétabb információk közléséhez azonban ezeknek a cégeknek a hozzájárulására is szükség lenne.

Nyitottak lennének a pandatartás támogatására
A cégvezető a CATL társadalmi felelősségvállalási tevékenységei kapcsán elmesélte, kapnak olyan visszajelzéseket, hogy egy-egy adománnyal kedvet hoznak más helyi vállalkozóknak is a jó ügyek támogatására. Az akkumulátorgyár ezirányú akciói közül Szilágyi a debreceni gyermekklinika támogatását emelte ki.
Megkérdeztük, tervezi-e a cég, hogy a debreceni gyáruk idei elindulásával nagyobb fokozatra kapcsolják a társadalmi felelősségvállalásukat. A közügyekért felelős vezető kifejtette, a hangsúlyt arra helyezik, hogy a saját munkavállalóik érzékenységét növeljék. Mint mondta, ahogy nő a dolgozóik száma, egyre nagyobb volumenű programokban fognak gondolkodni.
Az akkugyár tavaly nyáron óriáspandákkal díszített virágkocsival vonult fel a Debreceni Virágkarneválon. A virágborítású hungarocellpandákat ezt követően a debreceni állatkertbe szállították, amely egy közleményben arra utalt, valódi óriáspandákat is fogadnának. Megkérdeztük, történt-e valamilyen egyeztetés arról, hogy amennyiben érkeznének ilyen állatok Debrecenbe, a CATL támogatná-e az óriáspandák rendkívül költséges tartását.

Szilágyi Balázs úgy fogalmazott, ez egy diplomáciai kérdés, a cég nem érzi, hogy ebben szerepet kellene vállalnia. „Nincs pandadiplomáciai gyakorlatunk, de természetesen nyitottak vagyunk arra, ha valamilyen támogatási igény merül föl” – tette hozzá a CATL közügyekért felelős vezetője. Megjegyezte ugyanakkor, ők inkább az emberek felé fordulnának.