Egyebek közt erről beszélt Kósa Lajos, a fidesz alelnöke az aradi vértanúk emléknapján Debrecenben – adta hírül az RTL is.
Ungváry Krisztián történész szerint a kádári rendszer diktatúra volt, ahol leginkább az egyházakat üldözték, mert nem illeszkedtek abba, amit az állampárt előírt.
Kósa eme sajátos megközelítéséről először a Debreciner írt a magyar sajtóban: 56-ot elveszítettük, de Kádár alatt győztünk Kósa Lajos szerint.













