Tragikus szerencsétlenség ügyében tartott főtárgyalást a debreceni törvényszék büntetőtanácsa – jelentette a Debreczeni Ujság. Egy hosszúpályi gazdasági alkalmazottat vádoltak gondatlanságból elkövetett emberöléssel.
Mint írták, az alkalmazottat a sertéstenyésztéssel foglalkozó cselédek és az általuk használt eszközök közvetlen felügyeletével bízták meg. Még előző év júliusában történt, hogy a vidéki gazdaságon található sertésitató kút ostora a gémhez erősítő lánckapocsnál eltört. A vádlott ezt nem jelentette a gazdatisztnek, ám egy alkalmazottat arra utasított, hogy javítsa meg kútostort. Bár a kért javítás megtörtént, az állandóan használatban lévő kút szerkezete végül újra felmondta a szolgálatot.

A végzetes kimenetelű baleset egy augusztusi napon volt. Ekkor egy 71 éves munkás mert vizet a kútból. Az elmondások alapján az idős férfi éppen a kútgém alatt állt, amikor az eltört: a rendkívül nehéz kútostor és kútkolonc közvetlenül az áldozat fejére zuhant, aki a helyszínen életét vesztette. A kiérkező orvosok megállapították, hogy az illető halálát a becsapódás okozta koponyaalapi törés okozta.
Az eset tárgyalásán a vádlott azt állította, hogy ő becsülettel teljesítette a kötelességeit. Úgy tartotta, hogy a javítási feladat kiadásával megfelelő mértékben járt el. A bíróság több tanú meghallgatása után a vádlottnak adott igazat, így ejtették ellene a vádakat.
Az UGYANAKKOR rovatunkban debreceni kötődésű korábbi újságokból jelenítünk meg aznapi írásokat. A rovat szerkesztője Papp Dávid. Az UGYANAKKOR további cikkei itt olvashatók.












