A NAP KÉPE

Így látszott Debrecenből a vörösen fogyatkozó Hold

Kegyes volt az időjárás.

Teljes holdfogyatkozás zajlott szeptember 7-én este. Ezt a csillagászati jelenséget az okozza, hogy a Hold teljesen a Föld árnyékába kerül.

Holdfogatkozás 2025. szeptember 7.
Fotók: Polgár Tóth Tamás

Az esemény Debrecenből is szinte mindenhonnan látszódott, munkatársunk 20 óra 30 perckor, a teljes fázis idején örökítette meg a vöröslő Holdat.

Holdfogyatkozás 2025. szeptember 7.

Cikkünk megjelenése idején még zajlik a fogyatkozás részleges fázisa, az Időkép tájékoztatása szerint 22 óra 55 perckor ér véget teljesen, addig feltétlenül érdemes kinézni az égre.

A NAP KÉPE rovatunk korábbi fotói itt láthatók.

A megosztása fontos!

Kérjük, válasszon előfizetési vagy támogatási lehetőségeink közül!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Címkék