Teljes holdfogyatkozás zajlott szeptember 7-én este. Ezt a csillagászati jelenséget az okozza, hogy a Hold teljesen a Föld árnyékába kerül.

Az esemény Debrecenből is szinte mindenhonnan látszódott, munkatársunk 20 óra 30 perckor, a teljes fázis idején örökítette meg a vöröslő Holdat.

Cikkünk megjelenése idején még zajlik a fogyatkozás részleges fázisa, az Időkép tájékoztatása szerint 22 óra 55 perckor ér véget teljesen, addig feltétlenül érdemes kinézni az égre.
A NAP KÉPE rovatunk korábbi fotói itt láthatók.












