Április 12-én Göröghné Bocskai Éva, a Tisza Párt képviselőjelöltje nyerte az országgyűlési választást a Hajdú-Bihar megyei 6-os számú választókerületben. Hajdúböszörmény polgármestere a szavazatok 52,24 százalékát kapta, ezzel jelentősen megelőzte Papp Zsoltot, a Fidesz jelöltjét, aki egyébként a Nemzeti Agárgazdasági Kamara elnöke is. Utóbbi 38,57 százalékot szerzett.
Göröghné néhány nappal a győzelme után, április 18-án Polgáron járt egy gasztronómiai fesztiválon. Itt beszélgettünk vele a Tisza sikerének okairól, a képviselői elképzeléseiről és a választókerület jövőjéről.
A megválasztott képviselő a Debrecinernek elmondta, azt tervezi, hogy rendszeresen találkozik a térség polgármestereivel, valamint megerősítik a helyi Tisza-szigeteket, amelyeken keresztül becsatornázzák az itt élők véleményét.
A Tisza politikusa fontosnak tartja, hogy megforduljon a közpénzek újraosztásának eddigi gyakorlata: ne a települések alkalmazkodjanak a pályázati kiírásokhoz, hanem olyan pályázatokat írjanak ki, amilyenekre a településeknek szükségük van. Eddig ugyanis szerinte sokszor azt lehetett tapasztalni, hogy „felesleges dolgok épültek, használhatatlanok, nem működtethetőek”.
Tiba István (Fidesz) leköszönő országgyűlési képviselőről Göröghné Bocskai Éva azt mondta, a kapcsolatuk „nem volt rossz, kimondottan távolságtartó”, amelyben szerepe volt annak is, hogy a Fidesz ezúttal nem őt indította el a választáson. A megválasztott képviselő azért megjegyezte, valószínűleg sosem lesznek igazán jó viszonyban. Tiba egyébként nemcsak nem indult, hanem aktívan részt sem vett a pártja kampányában.
A parlamentben sokszor éveken keresztül némán maradt elődjéhez képest a felszólalások terén egyértelmű változást ígér, hangsúlyozva, akkor fogja hallatni a hangját, amikor a mondandójának súlya és ereje lehet. A választókerület kapcsán az ivóvízhálózat védelmében, valamint az akkumulátorgyárakkal kapcsolatban mindenképpen felszólalna. „Amennyiben tervezik az ipari parkoknak ilyenfajta beépítését bármelyik területen, biztosan nem hagynám szó nélkül” – szögezte le. Hozzátette, oktatási ügyekben is boldogan szólal fel, szorgalmazza például, hogy visszakapják az iskoláikat azok az önkormányzatok, amelyek ezt kifejezetten szeretnék.
Göröghné a Debrecinernek elmondta továbbá, a választókerületet illetően kézzelfogható eredményeket érne el bérlakások építése és idősgondozási központok létrehozása terén is.












