Nyárra lekapcsolják az országuk vezetékes telefonhálózatát a finnek – Yle News

Egy korszak vége jön el nyáron az északi országban, a legnagyobb finn telekommunikációs cég lekapcsolja a vezetékes hálózatát.

A vezetékes telefonok hamarosan a múlt részeivé válnak Finnországban, több mint két évszázad után ugyanis a piacvezető Elisa nevű telekommunikációs cég június 30-án nyugdíjba vonultatja vezetékes hálózatát, írja az Iltalehti cikke alapján a finn állami, közszolgálati média, az Yle News.

A változás a háztartásokat és a vállalkozásokat is érinti majd. A leállás által érintett lakossági ügyfeleket április végén levélben fogják értesíteni, és helyettesítő szolgáltatásokat kínálnak nekik.

telefon

A vezetékes telefonokat a 2000-es évek elején nagyrészt a mobiltelefonok váltották fel, akadnak még azonban olyanok, akik a mai napig emlékeznek családjuk és barátaik vezetékes telefonszámaira.

További részletek az Yle News cikkében olvashatók.

A megosztása fontos!

Kérjük, válasszon előfizetési vagy támogatási lehetőségeink közül!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Címkék