Ugyanis országszerte több ponton is árusítottak debreceni páros kolbász néven forgalomba hozott kolbászárut, azonban a portékák silány minősége észrevehetően károsította az eredeti termék megítélését.
A probléma megoldását abban látták a hentesipar képviselői, hogy nyílt levélben fordultak Debrecen városvezetéséhez az ügyük felkarolását kérve. Azt szerették volna elérni, hogy tiltsák meg más városok hentesei számára a debreceni jelzővel ellátott kolbászok eladását, úgy vélték, hogy csak a „debreceni módra készített” elnevezés használata lenne jogos.

Az UGYANAKKOR rovatunkban debreceni kötődésű korábbi újságokból jelenítünk meg aznapi írásokat. A rovat további cikkei itt olvashatók.












