November 25-én tartják az évi egy, törvény által kötelezően előírt közmeghallgatást Hajdúsámsonban. Az eseményt munkaidőben, délelőtt 9 órától, a képviselő-testületi ülés előttre időzítette a hajdúsámsoni városvezetés.

Fotó: Bereczki Boldizsár
A Debreciner az elmúlt hónapokban több ügy miatt is ellátogatott Hajdúsámsonba. Beszámoltunk többek között a helyi építési szabályzat (HÉSZ) körüli testületi vitáról, ahol Antal Szabolcs (Fidesz) polgármester kijelentette, szerinte a sámsoni HÉSZ önmagában garancia arra, hogy a városban nem lesznek akkumulátoripari beruházások, ezért felesleges azt átalakítani a hajdúböszörményi mintára.
Ott voltunk a hajdúsámsoni aszfaltkeverő üzem elleni lakossági demonstráción is, melyen az összegyűlt helyiek a környéket belepő porról és torkot maró bitumenszagról számoltak be. Az üzem annyira zavarja az ott élőket, hogy annak bezárása érdekében jogi lépésekre is elszántak lennének.
A Sámson ereje nevű egyik helyi Tisza Sziget egy Facebook-posztban fogalmazta meg azokat a kérdéseket, melyeket feltennének a városvezetésnek. Érdeklődnének az útfelújítások állapotáról, a rendszeres áramkimaradások lehetséges megoldásairól, a városháza átláthatóságáról, a lakosság szerint jogtalanul működő aszfaltkeverőről, illetve az asztalról korábban lesöpört HÉSZ-módosításról is.
2024-ben is hasonló témákról kérdezték a polgármestert a közmeghallgatáson: az aszfaltozandó utcák és az áramkimaradások mellett a helyi ipari park lehetséges jövőbeli bérlői is kérdéseket ébresztettek a sámsoniakban. Az ekkor készült tudósításunkat itt olvashatják.

Fotó: Bereczki Boldizsár
A Debreciner munkatársai az idei közmeghallgatáson is jelen lesznek, az eseményről részletes tudósítást közlünk.












