Miért nincs a könyves kultúrájára oly büszke városnak nemzetközi könyvvására vagy könyvfesztiválja? Gourmet fesztivál helyett miért nincs egy tisztességes ünnepe a debreceni és környékbeli ételeknek, ahol a város apraja-nagyja csapatokba verődve sütné-főzné a hagyományos fogásokat? És hogy ne váljon nevetség tárgyává a fenntarthatóság szlogenjének állandó fennen hangoztatása, miért ne lehetne támogatni, ösztönözni a térségbeli virágtermesztést, hogy legyen valódi debreceniség a virágkarnevál mögött?
GYÖKEREK A TÉRKŐ ALATT
Lesz-e valaha aszály utáni villámárvíz helyett valódi turizmus Debrecenben?
Miért nincs a könyves kultúrájára oly büszke városnak nemzetközi könyvvására vagy könyvfesztiválja? Gourmet fesztivál helyett miért nincs egy tisztességes ünnepe a debreceni és környékbeli ételeknek, ahol a város apraja-nagyja csapatokba verődve sütné-főzné a hagyományos fogásokat? És hogy ne váljon nevetség tárgyává a fenntarthatóság szlogenjének állandó fennen hangoztatása, miért ne lehetne támogatni, ösztönözni a térségbeli virágtermesztést, hogy legyen valódi debreceniség a virágkarnevál mögött?












