A Fidelitas országjáró kampányturnéja keretében március 6-án délelőtt egy kisteherautóval parkoltak le Debrecen belvárosában, a Fórum bevásárlóközpont bővítése miatt bezárt egykori Roncsbár és a mellette lebontott cívisházak elé. A jármű platóján egy molinót feszítettek ki Volodimir Zelenszij ukrán elnök és Magyar Péternek, a Tisza Párt elnökének arcképével, amelyeket egy-egy piros iksszel áthúztak, közéjük pedig a „Mi NEM fogunk meghalni Ukrajnáért!” kampányüzenetet írták.
Az esemény keretében egy sajtótájékoztatónak nevezett rendezvényt is tartottak a háborúról. Erről előzetesen nem értesítették a Debrecinert, egyik munkatársunk éppen arra járt, ezért tudunk egyáltalán beszámolni minderről. A beszédeket követően azonban nem lehetett kérdést feltenni. Amikor jeleztük ezen szándékunkat, Mohácsy István, a Fidelitas elnöke közölte, a sajtótájékoztatónak vége, ezt követően a közterületen folytatott (!) kampányrendezvényük nem sajtónyilvános.

Mi ennek ellenére odamentünk Barcsa Lajoshoz, Debrecen gazdaságfejlesztési alpolgármesteréhez, akit a Fidesz Kósa Lajos remélt utódjaként indít az országgyűlési választáson a Hajdú-Bihar megyei 1-es választókerületben. Barcsa volt az, aki a városvezetésen belül felelt a külföldi befektetők, így az akkumulátoripari beruházások Debrecenbe vonzásáért is. Jelenleg már legalább 7 ilyen üzem működik a városban, vagy tart a megvalósítás valamelyik fázisában. Azt próbáltuk megtudni a politikustól, mit szól ahhoz, hogy a debrecenieken kívül már a megye összes hajdú-bihari fideszes képviselőjelöltje (legutóbb Bodó Sándor) elutasította, hogy a saját választókerületébe akkumulátorgyár érkezzen.
Hiába kérdeztük azonban több alkalommal, a politikus folyamatosan azt válaszolt, hogy külföldről finanszírozott sajtóterméknek nem nyilatkozik. Azután is ezt tette, miután felhívtuk a figyelmét arra, hogy a Debreciner olvasóit, többek között a debrecenieket informálná azzal, ha válaszolna, például megnyugtathatná azokat, akik aggódnak a beruházások miatt. Barcsa azonban még arra sem volt hajlandó egyértelmű igennel vagy nemmel felelni, hogy szerinte a közpénzből finanszírozott debreceni önkormányzati média hitelesen tájékoztatja-e az embereket az akkumulátorgyárakról.
Érdemes megnézni a teljes videónkat, tanulságos:
Papp László (Fidesz) polgármesternek is tettünk fel kérdéseket, erről egy másik anyagunkban számolunk be.













