Kedves Debreciner!
Nem tudom, hogy érdekel-e esetleg titeket ez a téma.
Tegnap reggel a debreceni klinikán jártam vérvételen. Muszáj leírnom, amit tapasztaltam.
Rendszeresen járok ide a biológiai terápiám miatt, 8 hetente kell vérvételre mennem. Tegnap is csak ezért mentem. Az egész betegfelvétel egy szűk alagsori öltözőben zajlik, kb. másfél méter széles a helyiség, benne egy iskolai pad, rajta számítógép, nyomtató, sorszámkiadó, és még ott ül a dolgozó is. Hogy ez munkavédelmi és tűzvédelmi szempontból megfelel-e a szabályoknak, azt nem tudom – de erősen kétlem. Őszintén szólva a dolgozót is sajnálom, hogy ilyen körülmények között kell dolgoznia.
A regisztrációra több mint 20 percet vártam, a sor a lépcső előtt kígyózott, ami az alagsorba vezet le. Közben járkálnak a betegek, dolgozók, mindenki kerülget mindenkit. Kényelmetlen és méltatlan helyzet.
Közben azt se értem, hogy a földszinten ott a kiépített betegfelvételi pult, miért nem lehet ott elintézni ezt az egészet.
A vérvétel maga egy olyan helyiségben zajlott, ahol fittséget mérő gépek és mindenféle berendezések voltak, a nővér alig tudta előhúzni a vérvételi asztalt és széket. Ráadásul a szomszédos helyiségben közben épp egy beteget vizsgált az orvos. Ez is elég zavaró és kaotikus volt.
És ami talán a legkellemetlenebb: a biológiai terápia alatt, miközben 3-4 beteg egyszerre kapja az infúziót, hangosan kérdezik ki az új pácienseket olyanokról, hogy hányszor van széklete, milyen az állaga, van-e más panasza. Ezek teljesen intim dolgok, nem tartoznak a többi betegre. Őszintén szólva ez megalázó és embertelen.
Nem panaszkodni akarok, csak szeretném, ha ezek a problémák nem lennének természetesek. Jó lenne, ha a betegek méltó körülmények között kapnának ellátást – és a dolgozóknak sem ilyen körülmények között kellene helytállniuk nap mint nap.

Köszönjük olvasónk levelét és fotóját! Másokat is biztatunk, ha van a köz érdeklődésére számot tartó javaslatuk, képük, videójuk, akkor osszák meg velünk, küldjék el ide: [email protected]! A beküldők inkognitóját kérésükre tiszteletben tartjuk.
AZ OLVASÓ ÍRJA rovatunk további publikációi itt találhatók.












