A rákellenes világnap alkalmából február 4-én egész napos, ingyenes szűrővizsgálatot szervez Debrecenben, a Fórum bevásárlóközpont -1. szintjén a Debreceni Orvostanhallgatók Egyesülete, együttműködésben a Magyar Rákellenes Ligával.
Február 4-én 10-től 18 óráig a Debreceni Egyetem Klinikai Központ szakembereinek közreműködésével a következő ingyenes szűréseket és programokat kínálják:
• vérnyomásmérés,
• vércukorszintmérés,
• koleszterinszint-mérés,
• testzsírszázalék-mérés,
• PSA-szint-mérés
• önvizsgálat bemutatása modellen,
• cukorbetegség rizikófelmérés,
• konzultációs lehetőség különböző társszakmák onkológiával foglalkozó szakorvosaival, szakembereivel.
A szűrésekre a helyszínen kell regisztrálni. A kapacitások végessége miatt annak, aki több vizsgálatot is szeretne elvégeztetni, érdemes korán érkeznie.
Programmal készülnek a gyerekeknek is: a Teddy Maci Kórház interaktív és játékos bemutatója során a gyermekek saját élményeken keresztül ismerkedhetnek meg az emberi test működésével és az életmentés alapjaival.

A Debrecinerhez eljuttatott közleményükben azt írják, a Debreceni Orvostanhallgatók Egyesülete kiemelten fontosnak tartja, hogy minél több formában és alkalommal megszólítsa a régió lakosságát, aktív szerepet vállaljon az egészségfejlesztésben, valamint hiteles és közérthető tájékoztatást nyújtson minden érdeklődő számára. 2024 szeptembere óta Debrecenben és a régióban több mint ezer embert értek el szűrővizsgálatokkal, valamint életmóddal és egészségmegőrzéssel kapcsolatos tanácsaikkal.












