Hatból négy új jelöltje van a Fidesznek Hajdú-Biharban, Debrecenben mindenkit lecseréltek

A kormánypárt mai, 2026. január 10-ei kongresszusán megnevezték, kiket indítanak az idei országgyűlési választáson az egyéni választókerületekben.

A fiatalítás, a kommunikációs modernizálás jegyében, ezekre való hivatkozással a Fidesz az eddigi hajdú-bihari országgyűlési képviselői közül már nem indítja Kósa Lajost, Pósán Lászlót, Tasó Lászlót és Tiba Istvánt. Az ország egészét nézve a választókerületek 40 százalékában cserélte le eddigi politikusait a kormánypárt, Hajdú-Biharban a választókerületek kétharmadában, Debrecenben pedig 100 százalékában próbálkozik a Fidesz olyanokkal, akik eddig nem indultak parlamenti választáson.

Fidesz - kongresszus - 2026. január 10.
Facebook

hajdú-bihari 1. számú országgyűlési egyéni választókerületben a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje a 2026-os országgyűlési választáson: Barcsa Lajos önkormányzati képviselő, Debrecen gazdasági alpolgármestere.

hajdú-bihari 2. számú országgyűlési egyéni választókerületben a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje: Széles Diána önkormányzati képviselő, Debrecen gondoskodási alpolgármestere.

hajdú-bihari 3. számú országgyűlési egyéni választókerületben a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje: Antal Szabolcs, Hajdúsámson polgármestere.

hajdú-bihari 4. számú országgyűlési egyéni választókerületben a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje: Vitányi István országgyűlési képviselő.

hajdú-bihari 5. számú országgyűlési egyéni választókerületben a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje: Bodó Sándor országgyűlési képviselő.

hajdú-bihari 6. számú országgyűlési egyéni választókerületben a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje: Papp Zsolt, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke.

Fidesz - kongresszus - 2026. január 10.
Facebook

A megosztása fontos!

Kérjük, válasszon előfizetési vagy támogatási lehetőségeink közül!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Címkék