A vidéki, helyi független sajtó szerkesztőségei évek óta egyre szorosabb kapcsolatot kiépítve végzik munkájukat, s megerősödött az a szándékuk, hogy a szakmai együttműködés terén is összehangolják a tevékenységüket. Ennek a gondolatnak a jegyében tartottak tanácskozást Debrecenben szeptember 11-én a Borsod24, a Debreciner, a KecsUP Hírek, a Szabad Pécs, a Szabolcs24, a Szegeder, a Szol24 és a Veszprém Kukac újságírói, szerkesztői. Az eseményre meghívták a Magyar Hang hetilap kiadójának igazgatóját is.
A tanácskozáson elhangzott előadások:
Falusi Norbert (KecsUP Hírek): Népújság – a Petőfi Népe elődje a diktatúra tükörképeként 1950-1956
Varga Zsombor (Debreceni Egyetem): Online újságok a debreceni fiatalok szemével: elvárások és fogyasztási szokások – egy kutatás eredményei
Bethlen Tamás (Borsod24): Lapszemle vagy médiaajánló? A független helyi újságok szakmai promóciós együttműködésének tapasztalatai, további lehetőségei
Porcsin Zsolt (Debreciner): Együtt vagy külön? Van-e létjogosultsága a vidéki független szerkesztőségek szakmai, produkció-orientált együttműködésének? Jelen és jövő

Az előadásokat követő vitában, egyeztetésben számos konkrétum elhangzott az eddigi tapasztalatokról, illetve a további szakmai munka összehangolásának lehetőségeiről. Itt fogalmazódott meg az ötlete annak is, hogy a független helyi újságok – a Magyar Hang támogatásával – együtt mutatkozzanak be Budapesten a fővárosi sajtó, az országos kitekintésű civil szervezetek, külföldi nagykövetségek és nemzetközi sajtóorgánumok budapesti képviselőinek.


















