Ezúttal 800 ezer forintra büntette a fideszes Papp Zsoltot a választási bizottság, mert valótlanságot állított a közösségi oldalán

A jogsértést kiemelkedően súlyosnak minősítették, mivel a politikus egy jogerősen megállapított jogsértés kapcsán vezeti félre a választópolgárokat.

Ismételten megbüntették Papp Zsoltot, a Fidesz hajdúböszörményi jelöltjét a választási törvény megsértése miatt. Amellett, hogy eltiltották a politikust a további jogsértéstől, a szankciót kiváltó Facebook-posztját is el kell távolítania legkésőbb 3 napon belül, valamint 800 ezer forint pénzbírságot kell fizetnie.

Papp Zsolt - Orbán Viktor - Kötcse 2025
kötcsén a miniszterelnökkel
facebook.com/PZSGY

Ahogy arról március 17-én a Debreciner beszámolt, Papp egy videóban, valamint kísérőszövegében annak ellenére beszélt arról, hogy nem sértett szabályokat az általa szervezett hajdúböszörményi Lázárinfó kapcsán, hogy a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) korábban helyben hagyta a hajdú-bihari 6-os országgyűlési egyéni választókerületi választási bizottság (OEVB) határozatát, miszerint Papp a választási törvényt, a köznevelési törvényt és a szakképzési törvényt is megsértette azzal, hogy egy hajdúböszörményi szakképző iskolában kampányrendezvényt tartott.

Papp a Kúria egyik döntésére hivatkozott, de az nem arról szólt, amit Papp neki tulajdonított. Az ügyben egyetlen kúriai határozat született még március 11-én: két kifogástevő azt szerette volna elérni, hogy a bíróság ismételten állapítsa meg a 900 ezer forintos pénzbírságot Pappal szemben, amit az OEVB még a Lázárinfó szervezése miatt rótt ki rá, de az NVB semmissé tett. A Kúria úgy ítélte meg, hogy a kérelmezők nem jogosultak a felülvizsgálati kérelemre, ezért azt érdemi vizsgálat nélkül elutasította. Ami viszont a lényeg: Papp állításaival szemben az általa elkövetett törvénysértéseket nem is vizsgálta a legfelső bírói testület.

Lázárinfó - Papp Zsolt - Hajdúböszörmény 20260223
iskolában a miniszterrel
Fotó: Bodnár Sára

Az OEVB a március 20-i határozatában egy választópolgár által benyújtott kifogás alapján kimondta, Papp a videóval és annak kísérőszövegével megsértette a választási törvény választás tisztaságára, valamint a jóhiszemű és rendeltetésszerű joggyakorlásra vonatkozó alapelveit. Mint írják, a képviselőjelölt valótlan tényeket állított arról, hogy nem sértett szabályt, valamint az a kijelentése is valótlan, hogy „Elbuktak a tiszás kifogások a Kúrián!”.

A bizottság az indoklásában azt írja, a Papp által elmondott valótlanságok alkalmasak a választók megtévesztésére. „A jogsértés kiemelkedően súlyos voltát erősíti és fokozza, hogy egy jogerősen megállapított jogsértés kapcsán vezeti félre nagy nyilvánosság előtt a választópolgárokat” – hangsúlyozza a testület. Az OEVB a pénzbírság kiszabását az ismétlődő jogsértéssel és a korábbi, szankcióval nem járó elmarasztalás visszatartó hatásának hiányával indokolta.

Papp Zsolt a döntés ellen március 23-ig az NVB-hez fellebbezhet.

A képviselőjelölttől nyilatkozatot kértünk az OEVB döntéséről, de az általunk kért határidőig nem reagált a megkeresésünkre. Amennyiben ezt később megteszi, cikkünket frissítjük.

debreciner.hu

A megosztása fontos!

Kérjük, válasszon előfizetési vagy támogatási lehetőségeink közül!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Címkék