„Debrecen vezetése ne vádoljon olyan gyakorlattal másokat, amely éppen rá jellemző”

Kiss László megyei önkormányzati képviselő azt javasolja, hogy a Fejlesztési, Tervezési és Stratégiai Bizottság ülésére hívják meg Papp László (Fidesz) debreceni polgármestert, hogy személyesen is ismertethesse többeket felháborító álláspontját.

„Tudja, mit csinálnak a környékbeli települések? Összeszedik az ott lévő hajléktalanokat, és beszállítják Debrecenbe, és leteszik a hajléktalanszálló előtt őket, hogy gondoskodjon róluk Debrecen” – Papp László, Debrecen polgármestere ezt a város önkormányzatának november 20-i közgyűlésén válaszolta Lukács Zsoltnak, az MSZP országos választmányi tagjának.

A Debreciner Pappnak erről a kijelentéséről érdeklődve megkérdezte a Debrecenhez közeli városok polgármestereit: működik-e náluk hajléktalanellátás, van-e valóságalapja annak az állításnak, hogy hajléktalanokat szállítanak a megyeszékhelyre. A válaszokat a Nem szállítanak hajléktalanokat Debrecenbe – Fideszes polgármesterek szavai sem igazolják Papp László közgyűlési kirohanását című cikkünkben írtuk meg.

Kiss László
Kiss László – facebook.com/kisslaszlo.hajdubihar

Az ügy fejleménye, hogy Kiss László, aki a Hajdú-Bihar Vármegye Önkormányzatának Közgyűlése párthoz nem kötődő ellenzéki tagja (a 2024-es választásokon a Momentum listájáról került be a testületbe), a megyei közgyűlés Fejlesztési, Tervezési és Stratégiai Bizottságának elnökhelyettese, a közösségi oldalán december 9-én tette közzé, mit tesz szóvá a bizottság ma (december 10.) délutáni ülésén, illetve milyen javaslattal él.

Kiss László posztjának szövegét alább teljes egészében közöljük:

 Holnap a decemberi Fejlesztési, Tervezési és Stratégiai Bizottság soron következő ülésén ismét világossá teszem:

DEBRECEN NE HÁRÍTSA A SAJÁT DÖNTÉSEINEK ÁRÁT HAJDÚ-BIHAR TELEPÜLÉSEIRE, ÉS A VÁDASKODÁST IS BE LEHET FEJEZNI.

Debrecen polgármestere nemrég olyan vádat fogalmazott meg, miszerint a környező települések „összeszedik és beszállítják” a hajléktalanokat Debrecenbe. Ezt semmilyen adat, semmilyen településvezető nem erősítette meg. A kijelentés méltatlan és tényszerűen is vitatható.

Miközben Debrecen bizonyos gazdasági-politikai körei a város iparosításából fakadó terheket, például a vendégmunkások elszállásolását szisztematikusan a megye kisebb településeire próbálják kitolni, addig ők beszélnek felelősségről? Ez nem más, mint kettős mérce.

A mostani bizottsági ülésen javasolni fogom, hogy hívjuk meg Debrecen polgármesterét a bizottság egyik következő ülésére, hogy személyesen ismertesse:

mire alapozza az említett vádakat,

milyen problémát lát pontosan,

és milyen együttműködést vár el például a megye önkormányzatától.

Ha valóban van probléma, akkor azt közösen kell megoldani.

Ha nincs, akkor nem szabad alaptalan vádakkal megbélyegezni a megye településeit.

Meggyőződésem, hogy Hajdú-Bihar településeinek vezetői, egyébként tényleg függetlenül attól, hogy ki ellenzéki és ki kormánypárti, a megoldásokban érdekeltek.

A Megyei Önkormányzatnak pedig ebben koordinációs szerepe és felelőssége van. Mint a Fejlesztési, Tervezési és Stratégiai Bizottság elnökhelyettese, nemcsak jogom, hanem kötelességem is ezt képviselni, erről szól ugyanis a képviselői esküm.

A megye települései minden nehézség ellenére túlnyomórészt szolidárisan, felelősen látják el feladataikat. Debrecen vezetése pedig ne vádoljon olyan gyakorlattal másokat, amely éppen rá jellemző.

A megosztása fontos!

Kérjük, válasszon előfizetési vagy támogatási lehetőségeink közül!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Címkék