CATL: nem történt mérgezés a debreceni akkumulátorgyárban

A Tisza Párt videóján egy nő korábban arról beszélt, súlyos tünetei lettek egy sérült akkumulátorcellából szivárgó anyagoktól.

Mi is beszámoltunk arról, hogy Tárkányi Zsolt, a Tisza Párt egyik debreceni országgyűlési képviselőjelöltje a közösségi oldalán a napokban közzétett egy videót, amelyben a CATL-akkumulátorgyár egyik név nélkül nyilatkozó dolgozója elmondta, balesetet szenvedett az üzemben egy olyan tevékenység végzése közben, amely nem is tartozott a munkakörébe. Arról számolt be, hogy ő és egy kollégája egy sérült akkumulátorcellából szivárgó anyagoktól szédülni, majd zsibbadni kezdett, a szemükön égő érzésük támadt, majd a nőnek fájnia kezdett a torka, elájult és ideiglenesen több végtagja is lebénult. Kórházba szállították, a zárójelentése szerint több órán keresztül lélegzett be akkumulátorcellából felszabaduló gázt.

A CATL már a videó bemutatása előtt egy nappal, amikor Tárkányi még csak beharangozta az interjút, bejelentette, hogy belső vizsgálatot indít az ügyben. A kínai cég március 3-án délután közleményt adott ki, amelyben közölték, a vizsgálat során kiderült, hogy „a közelmúltban két kollégánk rosszul érezte magát”. A cég közlése szerint a munkások vezetője azonnal mentőt hívott, amely a debreceni Kenézy Gyula Kórházba szállította őket. „Állapotuk után érdeklődve azt az információt kaptuk, hogy a vizsgálatok során nem diagnosztizáltak súlyos problémát, betegséget, így a kórházból hazaengedték őket. A rosszullétüket követően üzemorvosunk megvizsgálta a munkakörülményeket, tájékoztatása szerint nem történt mérgezés” – írja a CATL. Az akkugyár hozzátette, felelős munkáltatóként még vizsgálják az esetet, és mindenben együttműködnek a hatóságokkal.

CATL - 2026. február
Fotó: Bodnár Sára

A történtek miatt a Hajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivatal is vizsgálatot indított. Ezzel kapcsolatban március 2-án tájékoztatást kértünk a hatóságtól, a megkeresésünkre azonban egyelőre nem válaszoltak.

A debreceni önkormányzati média megszólaltatta az ügyben a Debreceni Egyetem Klinikai Központot – ide tartozik a Kenézy Kórház is –, ahonnan azt a tájékoztatást kapták, hogy a két dolgozót néhány órás megfigyelés után jó általános állapotban bocsátották az otthonukba, „intézeti fekvőbeteg ellátásuknak orvosi indoka nem volt”. Azt is hozzátették, a klinikának nem volt jelentési kötelezettsége, mivel az orvosi megfigyelés során mérgezésre utaló tüneteket nem észleltek.

A megosztása fontos!

Kérjük, válasszon előfizetési vagy támogatási lehetőségeink közül!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Címkék