A Humana Industria című alkalmat a megpróbáltatások és Puskás alpolgármester kihátrálása ellenére is megszervezték. Az eseménynek szeptember 13-án a korábbi Manír által szervezett bulikhoz hasonlóan a Baross16 ad otthont.
Az utolsó pillanatban kaszálta el a Manír eseményét a debreceni önkormányzat
A VOKE Egyetértés Művelődési Központja Debrecen önkormányzatának támogatásával idén tavasszal DEAL (Debrecen Art Lab) néven fiatal, amatőr könnyűzenészek, zenei szervezők részére hirdetett meg pályázatot, melyre a helyi kötődésű önkéntesekből álló informális csoport, a Manír is jelentkezett. A szeptember 13-ra tervezett rendezvényre a Manír meg is kapta a zöld utat, a szervezés nagy részét elvégezték, ám két héttel az esemény előtt az önkormányzat közölte velük, hogy visszavonják a pályázatot. A Manír tagjai és a meghívott zenészek döbbenten fogadták a hírt.
A Manír Aritmika néven már korábban is szervezett bulikat, ezeknek rendre a Baross16 közösségi tere adott otthont. E hely férőhelyi korlátai miatt is fogadták örömmel a hírt, hogy Debrecen önkormányzata a VOKE-val karöltve olyan nyílt pályázatot írt ki, mely lehetővé teszi a kedvezményezetteknek, hogy bérleti díj nélkül használják a művelődési ház közösségi tereit. Ide nemcsak több ember fért volna be, de a szervezők olyan művészi koncepciókat is meg tudtak volna valósítani, melyeket korábban nem.
A csoport áprilisban egy nyílt napon is részt vett, hogy személyesen is megismerhessék a helyszínt, valamint a pályázat részleteit. A Manír alapos háttérmunka után júliusban nyújtotta be a kész pályázati anyagát a Humana Industriára keresztelt eseményük terveiről. Az áprilistól eltelt hónapokban több pontosítást is végeztek a szövegen, hogy az minél jobban megfeleljen a kiírásnak. Augusztus elején végül telefonon értesítették őket, hogy szabad utat kaptak rendezvényük megvalósításához.
A hónap közepén már a program részleteiről egyeztettek a VOKE igazgatójával, Enyedi Imrével, akivel a következő személyes találkozón, augusztus 27-én a technikai berendezésről beszélték volna. A Manír hibája miatt végül nem történt meg ez a találkozó, ezután telefonon keresztül tudták meg, hogy a rendezvényük egyáltalán nem valósítható meg a VOKE termeiben, sőt a teljes pályázatot is újraírják.
Ez azért is jelentett nagy nehézséget a szervezőknek, mert a Humana Industria egészét a VOKE sajátosságaira tervezték, emellett az egyeztetések során azt az információt kapták, hogy az önkormányzat anyagilag is támogatja őket a megvalósításban. A lemondás napján azonban azt tudták meg, hogy a kiírásban egyáltalán nem szerepelt további támogatásra irányuló keretösszeg. Az eseményre külföldről is érkezett volna egy fellépő, aki már a pályázat visszavonása előtt megvette repülőjegyét, ezt a Manír saját költségvetésből fedezte.
Mivel a csoport számára nem volt teljesen tiszta, hogy miért ilyen későn vonják vissza ezt a lehetőséget, egyik tagjuk, Bajdó László számon kérte a városvezetést a témában az augusztus 29-i közmeghallgatáson. Kérdéseit elsősorban Puskás István kulturális területekért felelős alpolgármesterhez intézte, akitől azt a választ kapták, hogy a Manír volt az egyedüli pályázók, ezért az önkormányzat nem gondolta sikeresnek a pályázatot, a jövőben inkább újat írnak ki. Papp László (Fidesz) polgármester ekkor a közgyűlés plénuma előtt azt javasolta, Puskás egyeztessen a fiatalokkal arról, hogyan tud megvalósulni a már szervezés alatt álló projekt.
Puskás végül szeptember 9-én, kedden kereste telefonon a Manírt, de a civil fiatalok elmondása szerint nem történt előrelépés az ügyükben.
A Humana Industria című alkalmat a megpróbáltatások ellenére is megszervezték. Az eseménynek szeptember 13-án a korábbi Manír által szervezett bulikhoz hasonlóan a Baross16 ad otthont.