November 22-én tartották világszerte a holodomor, vagyis az ukránok ellen a sztálini Szovjetunió által elkövetett népirtás emléknapját. 1932-ben és 1933-ban a szovjet kormány politikája által mesterségesen előidézett éhínségben több millióan haltak meg. A holodomort 2003 óta Magyarország is népirtásnak ismeri el.
A népirtásra a Debreceni Ukrán Nemzetiségi Önkormányzat fotókiállítással emlékezik, amelyet november 28-án 16 órakor nyitnak meg a Nemzetiségek Házában (Dózsa György utca 23/a.).

A kiállítás ingyenesen látogatható.












