AZ OLVASÓ MONDJA címmel nemrégiben indított beszélgetéssorozatunk második adásában is többnyire (köz)politikai ügyekkel foglalkoztunk, most Murvai Tamás osztotta meg velünk tapasztalatait, gondolatait.
Már javában kampány van. Magyar Péter a Tisza Párt debreceni köztéri nagygyűlésén mutatta be hajdú-bihari képviselőjelöltjeiket, Lázár János Hajdúszoboszlóra invitálta az infói iránt érdeklődőket.
Segítenek a Mikulásnak? Megszaporodtak a politikusi látogatások az oktatási intézményekben.
Karhatalommal tennének rendet? A Debreceni Javítóintézetbe is betelepültek a rendőrök.
Exportálják a gondjaikat? A debreceni polgármester szerint a környező városok a hajléktalanokat buszoztatják hozzájuk, a megyei közgyűlés ellenzéki képviselője szerint meg Debrecen tolja a vendégmunkásokat a város határain kívülra.
Megélni Debrecenben. Alacsony bérek, magas árak.
Murvai Tamással Porcsin Zsolt beszélgetett a Debreciner szerkesztőségében 2025. december 11-én.
Korábban: A választásoktól a kocsmabezárásokig – AZ OLVASÓ MONDJA: Lénárt Attila












