A Fidesz a 2022-es választásokhoz képest több mint negyven új jelöltet indít 2026-ban, vagyis számos jelenlegi képviselő nem újrázik, bár köztük többen igencsak régi motorosnak számítanak. A Magyar Narancs megnézte, milyen mérleggel zárják pályafutásukat ezek a legalább két-három ciklus után leköszönő képviselők, akik éveken át az átlagbér többszörösét vitték haza.
Tiba István, Hajdú-Bihar megyei képviselő és korábbi balmazújvárosi polgármester bár 3,4 millió forint díjazásával listavezető a leköszönő veteránok között, vagyonnyilatkozatában nem árul el semmit arról, milyen autók tárolására használhatja a tulajdonában álló két garázst, hiszen sem autót, sem megtakarítást nem tüntetett fel, csupán 4 millió forint hitelt. Tiba szerénysége azért is furcsa, mert korábban jól együtt tudott működni Veres Margit polgármesterrel, akit egyedülálló módon börtönbüntetésre ítéltek csalás miatt (bár ezt soha nem töltötte le). Tiba előszeretettel hívatta magát „főnöknek”, ennek fényében megmosolyogtató lenne, ha ez számára mindösszesen két garázst és mínusz 4 millió forintot hozott volna.

Pósán László Hajdú-Bihar megyei képviselő nem jelezte, hogy ingatlantulajdonos lenne, de van egy 9 éves Volkswagenje, illetve 104 millió forintot tart állampapírban és kötvényekben.
A lombkoronasétányáról elhíresült Tasó László három cikluson át volt Nyíradony polgármestere, jelenleg pedig ötödik ciklusát tölti a parlamentben Hajdú-Bihar megyei képviselőként. Két házat, erdőt, több szántót, egy Ford Explorert, majdnem 100 millió forint pénzkövetelést és 64 millió forint hitelt jegyez a neve alatt. Tasó résztulajdonos feleségével közös cégében, az EURO-KOM 99 Kft.-ben. Bár nem jelölte meg, származik-e belőle bevétele, a cég néhány milliós adózott eredménnyel, 41 millió forint saját tőkével és 49 millió forint értékű eszközzel tud elszámolni. Tasó László nagyon ügyesen bánt a városba érkező uniós forrásokkal, valahogy ezek rendre ott hasznosultak, ahol ő is jelen volt.
További részletek a Magyar Narancs cikkében olvashatók.












