Ki nagy várakozással, más félelmekkel várta, hogy mi lesz a választás eredménye a hajdú-bihari 1-es választókerületben, ahol Kósa Lajos (Fidesz) kihívója Varga Zoltán (DK) volt az ellenzéki összefogás jelöltjeként. Tíz százalékos szavazatkülönbséggel Kósa nyert, s ezzel megtartotta egyéni választókerületi mandátumát.
Varga Zoltántól az eredmény ismeretében kértünk értékelést. Mint alábbi videónkban látható, szerinte az ország romokban van, a problémák nem fognak holnap megoldódni. A választáson vereséget szenvedett ellenzéki összefogásnak feladata, hogy ezt az országot valahogy meg kell menteni a teljes pusztulástól. Új stratégiát kell kitalálni, amivel meg lehet állítani Orbán Viktor beteg autoriter rendszerét.












