A válasz a Szivárványos napok programsorozat, amit 2023-ban az Amnesty International Magyarország és a Cíviscolors azzal a hagyományteremtő céllal indított, hogy a Budapest Pride Közösségi Fesztivál ideje alatt Debrecenben is legyenek olyan események, amelyek alkalmat adnak arra, hogy közösen mondjunk igent a mindannyiunk számára biztonságos és egyenlő környezetre.
Téged is érint, de nem a választás az
Miért érint téged is? Mert rajtad is múlik, hogy milyen országban élünk. Minden ember hozzájárul a saját tetteivel és döntéseivel ahhoz, hogy milyen hely Magyarország. Eldöntheted, hogy teret adsz-e a gyűlöletnek, és hátat fordítasz, vagy inkább azt választod, hogy törődsz másokkal és kiállsz azokért, akiket bántanak.
Mi az Amnestynél hiszünk abban, hogy számít, mit teszünk a mindennapokban, amikor egymással találkozunk az utcán, a buszon, az iskolában vagy a munkahelyen. Számít, hogy akkor sem utálunk ártatlan embereket és közösségeket, ha ezt várják el tőlünk.
Ha te is egy olyan országban szeretnél élni, ahol biztonságban érezzük magunkat, és ahol egyenlő lehetőségeink és jogaink vannak függetlenül attól, hogy kik vagyunk, kit szeretünk, miben hiszünk vagy mennyi pénzünk van, akkor tegyél érte azzal, hogy eljössz a Szivárványos napokra.
Június 8-án Élő könyvtár beszélgetéssel várunk Debrecenben a Baross16-ban, ahol valódi emberekkel találkozhatsz a sztereotípiák helyett.
Ismerd meg olyan többszörös identitású LMBTQI+ emberek történetét, akik megosztják tapasztalataikat mindenkivel, aki nyitott rá. Ha van, amit soha nem mertél megkérdezni, most itt az alkalom. A személyes beszélgetések olyan kapcsolódási lehetőséget adnak, amivel a falak helyett hidakat építünk.
Június 12-én egy művészeti programmal egybekötött kerekasztal-beszélgetéssel várunk. A Mitől leszel meleg? – a propagandatörvény hatásai mindennapjainkra elnevezésű programon arra keressük a választ, hogyan hatnak az életünkre a befóliázott könyvek, a milliós bírságok, a cenzúra a médiában és a reklámpiacon. A beszélgetésen részt vesz Kupihár Rebeka Petri-díjas költő, Mihály Eszter, az Amnesty LMBTQI+ jogokkal foglalkozó kutatója és Áfra János költő, szerkesztő.
Ha szeretsz alkotni, akkor hozd el a kerekasztal-beszélgetésünk témájához kapcsolódó művészeti alkotásodat, és jelentkezz a [email=”[email protected]”>[email protected][/email] címre küldött üzenettel június 10-ig. Részletek és regisztráció ITT.
Vegyél részt programjainkon, és mutasd meg, hogy te is egy nyitott, szabad és boldog Debrecenben akarsz élni!