Eredeti arcok fognak kortárs és klasszikus költőktől előadni nem feltétlenül hétköznapi módon a magyar költészet napján Debrecenben.
Zenés költészet a Desz24-ben

Koppányi Szabolcs
Ezúttal József Attila mellett más, ehhez a dátumhoz közeli születésű költőtől, illetve kortárs alkotóktól is fognak előadni, vagy olyantól, aki szerintük ebbe a műsorba illik. Hallhatunk tehát többek között Adyt, Parti Nagy Lajost vagy Erdős Virágot is. A Desz24 sajátos alagútszerű hangulatát is kihasználva, az ott szokásos előadásokhoz képest némileg más világítást terveznek majd, illetve a művek egy részét most is zenei aláfestéssel adják elő.
Külön érdekesség, hogy Erdei Péter a hetvenes éveket idéző, Macska a betonban című áldokumentum-vígjáték főszerepét alakítja. Nem mellékesen, a jó kritikákat kapó amatőr produkciót állami támogatás nélkül, 2-3 millió forintból hozták össze.
NASS – a Debreciner ajánlórovata.