
isd.debrecen.hu
Debrecen polgármestere is az állami milliárdokból épült méregdrága magániskolába íratta be gyerekét – ezzel a címmel jelent meg ma a Népszava cikke. Az iskolában – amelyet maga a polgármester avatott fel augusztus 31-én – az elsősök és a másodikosok éves tandíja 2 millió 897 ezer 500 forint.
A Népszava megkereste a debreceni városházát: igaz-e, hogy a polgármester a nemzetközi magániskolába íratta be gyermekét. Kíváncsiak voltak arra is, hogy ha oda íratta be gyermekét, akkor milyen szempontok vezérelték, tekintve, hogy a lépéssel gyakorlatilag elismerte: nem bízik az állami oktatásban, s nem tartja azt gyereke számára megfelelő színvonalúnak.
Válaszában a debreceni városháza sajtóirodája nem cáfolta, hogy a polgármester gyermeke a nemzetközi iskola tanulója. Azt írták: a debreceni városvezetők családtagjai eddig sem vállaltak közéleti szerepet és a jövőben sem tervezik, különös tekintettel a gyermekekre. Az iskolaválasztást is családi, magánügynek tartják.

facebook.com/drpappl
A Népszava cikke foglalkozik Papp László jövedelmi viszonyaival is, azzal, hogy megengedheti-e magának a családja a jelentős tandíj kifizetését.
További részletek a Népszava cikkében.












