Tar Sándor halála óta olvasói, tisztelői, ismerősei minden évben végigjárják az író által gyakrabban látogatott debreceni helyeket, ahol felolvasnak műveiből, felidézik emlékét.

A tervezett program idén sem tér el a korábbi évekétől, az eddig tudható részletek az esemény közösségi oldalán találhatók.
Az immáron huszonegyedik Tar-túra – ami most is mindenki számára nyilvános – teljes egészében civil kezdeményezés és szervezés, soha semmilyen formában nem volt részes benne Debrecen hivatalos „kultúrirányítása”.
A Tar-túra szervezője újságunk, a Debreciner kiadója, az Együtt Debrecenért Egyesület.












