A felsőoktatási intézmény gyakorlati képzésében, valamint a tananyag fejlesztésében is részt vesznek majd a kínaiak.
Stratégiai megállapodást kötött a CATL és a Debreceni Egyetem
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá ma, október 15-én a Debreceni Egyetem és a városban akkumulátorgyárat építő kínai CATL magyarországi leányvállalata. A cég szerkesztőségünkhöz is eljuttatott közleménye szerint az együttműködés célja a műszaki szakemberek gyakorlati képzésének elősegítése, a tananyag fejlesztése, valamint a közös kutatási projektek megvalósítása az akkumulátortechnológia és az energiaipar területén. „A partnerség fontos mérföldkövet jelent a CATL Debrecen számára a magyarországi szakemberutánpótlás erősítésében, az egyetem számára pedig a vállalati igényeknek megfelelő mérnökképzés fejlesztése terén” – írják.

A partnerség keretében a CATL részt vesz a Debreceni Egyetem hallgatóinak gyakorlati képzésében, valamint a tananyag fejlesztésében. A közlemény szerint a vállalat a debreceni gyárában fog gyakorlati lehetőségeket biztosítani a hallgatóknak.
Mint írják, az együttműködés több szakterületet ölel fel, beleértve az informatikai, mérnöki és természettudományokat, illetve kutatás-fejlesztési, oktatási, tudományos és ipari területeket. A vállalat ezáltal hosszútávon képes biztosítani a debreceni üzem működtetéséhez szükséges képzett munkaerőt.
„Ahhoz, hogy eredményesen támogassuk a fenntartható elektromos közlekedési eszközök elterjedését, elengedhetetlen a magasan kvalifikált munkaerő, amihez a Debreceni Egyetem nagy múltja kellő garanciát nyújt” – idézi a közlemény Jason Chent, a CATL európai működésért felelős ügyvezető igazgatóját. A CATL megítélése szerint az egyetem tudományos háttere és infrastruktúrája, valamint a képzési struktúrája lehetővé teszi a legmodernebb kutatási és technológiai eredmények feltárását és közvetítését.

Számíthatnak az egyetemre a multinacionális cégek
Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora az aláírás kapcsán arról beszélt, „az intézményre mint kutatás-fejlesztési, innovációs tudásforrásra és mint humánerőforrás-bázisra is számíthatnak a Debrecenben érkező multinacionális cégek”. Hozzátette, szándékaik szerint mindkét fél számára gyümölcsöző kapcsolatokat építenének ki a városba települő nagyvállalatokkal, különös tekintettel az élettudományi és gyógyszeripari, valamint a járműipari szektor szereplőire, mivel ezek a területek a Debreceni Egyetem oktatási és kutatási tevékenységében is kiemelt figyelmet kapnak. A CATL-lel kötött megállapodásról azt mondta, „mindent megteszünk azért, hogy a tudományos technológiai fejlődés néhány fontos lépcsőfokát együtt érjük el”.
A közlemény megemlíti, hogy a CATL hamarosan a kelet-magyarországi régió egyik legnagyobb munkáltatója lesz, és hosszútávra kötelezte el magát Magyarország és Debrecen mellett. Emlékeztetnek, idén februárban már megállapodást kötöttek a Debreceni Szakképzési Centrummal duális képzés elindítása céljából, júniusban pedig a Miskolci Egyetemmel kötöttek stratégiai együttműködést. A cég azt is közölte, hogy a későbbiekben további együttműködéseket terveznek a régió oktatási intézményeivel.