A Szegeder cikke szerint Mihályffi Béla leköszönő fideszes szegedi országgyűlési képviselő törölte a Facebook-oldalát, miután a választási eredményt követően bejelentette, hogy visszavonul a közélettől. Mihályffi nem nyilatkozott a Szegedernek, viszont párttársa, Ruzsa Roland szegedi önkormányzati képviselő azt írta: „Tekintettel arra, hogy teljes mértékben visszavonult a közélettől, már nem tartotta indokoltnak az oldal további működtetését.” Szerinte „ha volt az elmúlt négy évben valóban elérhető országgyűlési képviselő Szegeden és környékén, akkor az Mihálffy Béla volt”. Úgy látja, aki érdeklődött a politikus munkája iránt, az személyesen, telefonon vagy más csatornákon keresztül mindig el tudta őt érni.
„Ezzel csak az a baj, hogy Mihálffy korszaka még nem zárult le. Hivatalosan még most is ő a szegedi–homokhátsági 2-es körzet képviselője, amíg meg nem alakul az új Országgyűlés, de azért is kérdéseket vet fel oldala letörlése, mert így sem a választópolgárok, sem a sajtó nem tud utólag értékítéletet hozni arról, milyen képviseletet látott el Mihálffy az elmúlt négy év során” – írja a Szegeder.

A szegedi képviselő nincs egyedül a döntésével: Hajdú-Biharban a korábbi ciklusban a DK-listájáról bejutó, idén a saját választókerületében az egy százalékot sem elérő Varga Zoltán, az 5-ös választókerületben alulmaradt fideszes Bodó Sándor, valaint a 2-es választókerület korábbi, de az idei választásra lecserélt Pósán László (Fidesz) is törölte a Facebook-oldalát.
A Szegeder cikkében Hegyi Szabolcs, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) munkatársa arról beszélt, egy megválasztott képviselő közösségi médiában dokumentált tevékenysége lényegében közérdekű adat. Ha egy politikus törli az oldalát, a választók nehezebben tudják megítélni vagy számonkérni a kampánytevékenységét.
További részletek a Szegeder cikkében olvashatók.












