Ma van Debrecen város ünnepe, 1693-ban ezen a napon emelte Debrecent Magyarország szabad királyi városai közé I. Lipót.
Ha munkanapra esik az ünnep, akkor a városvezetés igyekszik mindenféle programokra megjelentetni számos debreceni óvodást és kisiskolást. Így van ez ma is.

Papp László (Fidesz) polgármester óvodásokat a fogadott munkahelyén, az eseményt kedves videóval is megörökítették a közösségi hálón.















