„Nem lenne jó irány, ha még egyszer revansista hullámba sodródnánk” – Krusovszky Dénes költő a Debreciner Podcastban

A József Attila-díjas alkotó úgy látja, a társadalom működőképességét veszélyezteti a számos területen tapasztalható, túlzott centralizálás.

A Debreciner Podcast negyedik évadának tizenegyedik adásában Krusovszky Dénes József Attila-díjas költővel, íróval és újságíróval beszélgetett Polgár Tóth Tamás, a Debreciner újságírója abból az apropóból, hogy bemutatták Debrecenben az Életrajzi kísérletek című új verseskötetét.

A sokoldalú szerző Debrecenben született és Hajdúnánáson nőtt fel, ez a térség pedig meg is jelenik nemcsak a regényeiben, de a lírájában is. A beszélgetés során kifejtette, milyen szempontokat vesz figyelembe, amikor arról a környékről ír, ahol a gyermekkorát töltötte, és hogy mit gondol a vidéknek a magyar irodalomban élő képéről.

Szerinte az élet számos területének, így az újságírásnak is jót tenne a decentralizálás, amelyhez szükség van a helyi sajtóra. Úgy fogalmazott, másképp sokat veszítünk a részletekből és a finomságból. „A társadalom nem fog működni semmilyen szinten, ha mindent centralizálunk benne” – mondta.

Az elmúlt években eldurvult közbeszédnek szerinte komoly történelmi előzményei vannak, amelyeket meg kellene vizsgálni annak érdekében, hogy szakítsunk az egymás iránti gyűlöletkeltés kultúrájával. Ehhez azonban szerinte az is szükséges, hogy egy hatalomváltás esetén a jelenlegi kultúrpolitika kárvallottjai ne akarjanak revansot venni a Fidesz holdudvarába tartozó személyeken.

A podcastunk folytatásához olvasóink és hallgatóink támogatására van szükségünk. Amennyiben szeretnének még több ilyen adást hallgatni, kérjük, fizessenek elő online újságunkra!

Előfizetőink ide kattintva megtekinthetik a Krusovszky Dénessel folytatott beszélgetésünk vágatlan változatát.

A Debreciner Podcast korábbi műsorai itt találhatók. Ajánljuk!

A megosztása fontos!

Kérjük, válasszon előfizetési vagy támogatási lehetőségeink közül!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!