A nagyváradi városi önkormányzat hivatalos oldalán olvasható, hogy az akciót Románia törvényhozásának (Képviselőház és Szenátus) a családon belüli erőszak megelőzésével és leküzdésével foglalkozó közös különbizottsága – „Románia családon belüli erőszak nélkül” – felhívására hajtják végre, amely arra ösztönzi országszerte a romániai közintézményeket, hogy csatlakozzanak a globális kampányhoz.

Ezzel a kezdeményezéssel, a városháza narancssárga kivilágításával Nagyvárad szolidaritását fejezi ki a családon belüli erőszak áldozataival, támogatja az erőszak elleni küzdelemben részt vevő intézmények és szervezetek erőfeszítéseit, és közvetíti az üzenetet: az erőszakot nem szabad tolerálni, a közösségnek alapvető szerepe van annak megelőzésében és megállításában.












