Narancsárga színnel világítják ki a nagyváradi városházát a nők elleni (a családon belüli) erőszak felszámolásának a világnapján

Idén is csatlakoztak Nagyváradon a nemzetközi kezdeményezéshez, amelynek célja a családon belüli erőszak és a nők elleni erőszak elleni tudatosság növelése. A világnap ma, november 25-én van.

A nagyváradi városi önkormányzat hivatalos oldalán olvasható, hogy az akciót Románia törvényhozásának (Képviselőház és Szenátus) a  családon belüli erőszak megelőzésével és leküzdésével foglalkozó közös különbizottsága – „Románia családon belüli erőszak nélkül” – felhívására hajtják végre, amely arra ösztönzi  országszerte a romániai közintézményeket, hogy csatlakozzanak a globális kampányhoz.

Nagyvárad városháza
A nagyváradi városháza – Fotó: oradea.ro

Ezzel a kezdeményezéssel, a városháza narancssárga kivilágításával Nagyvárad szolidaritását fejezi ki a családon belüli erőszak áldozataival, támogatja az erőszak elleni küzdelemben részt vevő intézmények és szervezetek erőfeszítéseit, és közvetíti az üzenetet: az erőszakot nem szabad tolerálni, a közösségnek alapvető szerepe van annak megelőzésében és megállításában.

A megosztása fontos!

Kérjük, válasszon előfizetési vagy támogatási lehetőségeink közül!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Címkék