Az akkumulátorgyártás veszélyeire figyelmeztető, ironikus hangvételű videósorozat újabb epizódjából kiderül, a fiktív Méregzöld Debrecenért Munkacsoport szerint mit érdemes csinálni, ha felrobban egy akkugyár.
„Minden lélegzetvétellel közelebb kerülünk a rákos megbetegedésekhez” – Bruti posztapokaliptikus akkusorozatának második része

Ahogy arról korábban beszámoltunk, július 7-én posztapokaliptikus videósorozatot indított Tóth Imre „Bruti” debreceni zenész-humorista a YouTube-csatornáján. A Fallout videójátékok alapján, mesterséges intelligencia segítségével megalkotott sorozat első részében arról volt szó, hogy a gyász fázisainak megélésével miként barátkozhatnak meg a debreceniek az akkumulátorgyárak megjelenésével.

Ma, július 19-én jelent meg a második rész, amelyben a fiktív Méregzöld Debrecenért Munkacsoport azzal kapcsolatban mutat be oktatóvideót, hogy mit kell tenni egy akkumulátorgyárban történő robbanás esetén. A narrátor szerint évente „csak” pár helyen robbannak fel az akkugyárak világszerte, de amikor ez megtörténik, szinte lehetetlen eloltani a tüzet. „Ha ez bekövetkezik, tíz-húsz kilométeres körzetben mindent leszennyeznek rákkeltő anyagokkal, nehézfémekkel és gyilkos vegyszerekkel” – figyelmeztet.
A munkacsoport első tanácsa, hogy ne essünk pánikba, de azonnal meneküljünk a városból. „Fontos, hogy ne álljunk le szelfizni az égő gyárral, és ne csodáljuk sokáig az impozáns füstoszlopokat, mert minden lélegzetvétellel közelebb kerülünk a rákos megbetegedésekhez” – szól a jó tanács. Azt is javasolják, ne szóljunk az ismerőseinknek, mert ha kitör a pánik, nehezebben lehet elhagyni a várost autóval.
A második javaslat, hogy menekülés során vegyük figyelembe az aktuális széljárást, ha pedig sikerült elhagyni Debrecent, lehetőleg ne is térjünk vissza soha.
Az itt maradóknak a videó szerint érdemes bent maradni a lakásukban, és imádkozniuk, hogy a szél egy másik település felé vigye a füstöt. A légzésszám csökkentését is javasolják, amelyre szabadtüdős merüléssel és jógával lehet felkészülni. „Kevesebb lélegzet kevesebb mérget jelent, tehát több egészséget” – mondja a megszólaló szakértő.
