A feljelentést benyújtó képviselő a Debreceni Járási Ügyészséghez fordul, kéri a menetlevelekről és a hozzájuk csatolt számlákról szóló ügy kivizsgálását.
Megszüntette a nyomozást a Hajdúhadházi Rendőrkapitányság a hajdúsámsoni polgárőrökkel kapcsolatban
A napokban írtuk meg, hogy a Hajdúsámsoni Polgárőr Egyesület valótlan adatokkal tölthette ki a járőrautókhoz szükséges menetleveleket, az iratokhoz csatolt üzemanyagszámlák pedig nem egyezhetnek a valódi költségekkel. A település önkormányzata évente több millió forinttal támogatja az egyesületet, erről a pénzről számolhattak el nem a valóságnak megfelelően a polgárőrök vezetői.
Montlika Zoltán, a Hajdúsámson Fejlődéséért Egyesület önkormányzati képviselője 2022-ben kezdett panaszokat hallani a Hajdúsámsoni Polgárőr Egyesület tagjaitól, hogy nem látnak bele az egyesület pénzköltéseibe. A pénzeket, a számlákat, a szolgálati autókhoz szükséges menetleveleket az egyesület elnöke, Balogh József és felesége, Barta Éva kezelik.
Júliusban Montlika a Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőrkapitányságra vitte a bizonyítékait, de az ügy először a Debreceni Rendőrkapitányságra, onnan elfogultság miatt vissza a megyeire, végül a Hajdúhadházi Rendőrkapitányságra került. Montlika a Debreceni Rendőrkapitányságon tanúvallomást tett, és jelezte, hogy az Állami Számvevőszéket és a médiát is keresni fogja.
A tankolási „gyakorlatról” nem szól a rendőrség indoklása
Cikkünk megjelenése után a képviselő arról tájékoztatott bennünket, hogy kapott egy határozatot a Hajdúhadházi Rendőrkapitányságtól az eljárás megszüntetéséről. A dokumentumban arra hivatkoznak: a törvény szerint nem szükséges, hogy a menetleveleket a járőrök maguk töltsék ki. A hadházi rendőrség nyomozása alatt Hajdúsámson jegyzőjét, Danku Józsefet is tanúként hallgatták ki, a megszüntető indoklásban foglaltak szerint kizárólag a menetlevelek kitöltéséről beszélt.
A Montlika által elmondottakban azonban szerepelt az is: az egyesület vezetősége bevallotta egy beszélgetésük során, hogy három szolgálati rendszámra tankoltak 8-10 gépjárműbe, a feljelentésben pedig nemcsak a menetlevelek, hanem a hozzájuk csatolt üzemanyagszámlák is szerepeltek.
A Hajdúhadházi Rendőrkapitányság a nyomozás megszüntetéséről szóló dokumentumban már arra hivatkozik, hogy nem találtak hamis adatot, hiszen nem szükséges a járőrök aláírása a menetleveleken. A tankolási gyakorlatról és az üzemanyagszámlákról nem írnak a dokumentumban.
A képviselő megkeresett egy ügyvédet, akinek a közreműködésével panasszal fordul a Debreceni Járási Ügyészséghez, hogy újra foglalkozzanak az üggyel. A Hajdúhadházi Rendőrkapitányságtól függetlenül – tudomásunk szerint – az Állami Számvevőszék és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal továbbra is nyomoz a hajdúsámsoni polgárőrök ügyében.