Civil díjat indít az Alternatív Közösségek Egyesülete, a díjátadó január 27-én lesz. Az Alternatíva-díjra bárki jelölhet szerinte érdemes magánszemélyeket és szervezeteket az észak-alföldi régióból. A díj arra szolgál, hogy elismerje a Hajdú-Bihar megyében, Jász-Nagykun-Szolnok megyében és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében aktívan tevékenykedő civilek és szervezetek munkáját.
Legyen szó egy helyi közösséget összefogó pedagógusról, egy szomszédságért dolgozó csoport tagjairól, egy ügyért kiálló civil szervezetről vagy bárkiről, aki példát mutat és inspirál.

Az Alternatíva-díjat két kategóriában osztják ki, szakmai zsűri választ egy magánszemélyt és egy szervezetet. A díj pénzjutalommal is jár, a nyertes 100 ezer forintot kap. A szakmai zsűri csak a végső döntésben vesz részt, számára érdemeseket bárki jelölhet ezen az űrlapon. A jelölésre december 17-ig van lehetőség.
„Olyan emberekre és közösségekre számítunk, akik kicsiben is képesek változást elindítani, bátran kiállnak egy ügy mellett, és példát mutatnak másoknak. Nincs olyan, hogy egy ügy túl kicsi vagy nem elég fontos, ezt tartsd szem előtt, amikor jelölsz” – írja az Alternatív Közösségek Egyesülete.

Az Alternatív Közösségek Egyesülete a régió egyik meghatározó civil szervezete, Debrecen egyetlen nyitott és szabad közösségi terének, a Baross16-nak az üzemeltetője. A szervezet fókuszában a civil szervezetek kapacitásfejlesztése és a demokráciafejlesztési módszerek állnak. Az egyesület az Aspektus Csoportnak, a vidéki civilek hálózatának tagja.
A Debrecinerben korábban többször foglalkoztunk az egyesülettel, cikkeink itt olvashatók.












