Február 21-én 16 órakor nyitják meg a mennyei század hőseinek emléknapja alkalmából szervezett fotókiállítást a debreceni Nemzetiségek Házában (Dózsa György utca 23/a.).

Minden évben február 20-án azokat ünneplik az ukránok, akik 2013 decembere és 2014. február 20. között az Euromajdan (a méltóság forradalma), az emberi jogok és szabadságok, valamint Ukrajna európai jövőjének védelmében estek el.
Az eseményen beszédet mond Vladiszlav Muska, Ukrajna nyíregyházi konzulja, a kiállítást pedig Netreba Vitalij, a Debreceni Ukrán Nemzetiségi Önkormányzat elnöke nyitja meg.
A fotókiállítás az eseményt követően is ingyenesen megtekinthető február 24-ig délután 15 és 18 óra között.












