„A debreceni rendőrkapitányság, mint büntetőbíróság eljárást indított több egyén ellen, mert a csúszós, síkos utakon nehezen közlekedő lovakat annyira ütötték, kínozták, hogy ez a járókelők figyelmét és felháborodását is magára vonta” – jelentette a Debreczen.

Az eljáró rendőrtanácsos rendőri büntetőbíró szerepében 3 napi elzárásra ítélte a kocsist, napszámosként dolgozó tettestársát pedig 4 nap elzárással sújtotta.
Az UGYANAKKOR rovatunkban debreceni kötődésű korábbi újságokból jelenítünk meg aznapi írásokat. A rovat szerkesztője Papp Dávid. Az UGYANAKKOR további cikkei itt olvashatók.












