UGYANAKKOR

Elzárásra ítélték az állatkínzókat

Három és négy napot ítéltek meg az elkövetőknek. – Debreczen, 1942 február 10.

„A debreceni rendőrkapitányság, mint büntetőbíróság eljárást indított több egyén ellen, mert a csúszós, síkos utakon nehezen közlekedő lovakat annyira ütötték, kínozták, hogy ez a járókelők figyelmét és felháborodását is magára vonta” – jelentette a Debreczen.

Varga utca
Fortepan

Az eljáró rendőrtanácsos rendőri büntetőbíró szerepében 3 napi elzárásra ítélte a kocsist, napszámosként dolgozó tettestársát pedig 4 nap elzárással sújtotta.

Az UGYANAKKOR rovatunkban debreceni kötődésű korábbi újságokból jelenítünk meg aznapi írásokat. A rovat szerkesztője Papp Dávid. Az UGYANAKKOR további cikkei itt olvashatók.

A megosztása fontos!

Kérjük, válasszon előfizetési vagy támogatási lehetőségeink közül!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Címkék