Február 3-án 11 órakor térképbolt nyílt Debrecenben, a Mester utca 3-5. szám alatt – írta meg a Hajdú-bihari Napló.
„Az országban ez az első vidéki földgömb- és térképbolt. A Kartográfiai Vállalat választása azért esett Debrecenre, mert, mint ahogy azt dr. Hegyi Gyula, a Kartográfiai Vállalat igazgatója elmondotta, ez a város fejlődik, terjeszkedik hazánkban számukra a legfigyelemreméltóbban. A hajdú-bihariak, főleg a vállalatok érdeklődése a térképek, atlaszok iránt máris megnyilvánult, hiszen nemcsak az országról, hanem a megyénkről készült térképeket is itt lehet majd megvásárolni. A vevők (kívánság szerint) külföldről is rendelhetnek atlaszokat. A választék dús, gazdag. Iskolai, városi, autó-, turista-, fali, csillag- és egyéb térképek találhatók majd a polcokon, olyan műszaki térképek is, amelyek kifejezetten csak hajdú-bihari illetékességűek” – részletezték.

Az UGYANAKKOR rovatunkban debreceni kötődésű korábbi újságokból jelenítünk meg aznapi írásokat. A rovat szerkesztője Papp Dávid. Az UGYANAKKOR további cikkei itt olvashatók.












