A debreceni törvényszék uzsoratanácsa tárgyalta egy pocsaji malmos ügyét, akit „a közellátás érdekeit veszélyeztető cselekménnyel és árdrágítással vádolt meg az államügyészség még 1946 nyarán, a forint bevezetése előtti időből” – adta hírül a Debreczen.

A tárgyalássorozat folyamán a malmos felesége, aki a tulajdonképpen a malom felelős vezetője volt, elhunyt. A legutóbbi tárgyaláson a felelős államügyész jelezte, úgy ítéli meg, hogy az amnesztiarendelet erre az esetre is vonatkozik, és kérte, hogy a bíróság alkalmazza azt. Az uzsorabíróság az amnesztiarendelet alapján megszüntette az eljárást. Mint írták, „ez volt az első eset a debreceni törvényszéken hogy a most kiadott amnesztiarendelet alapján folyamatban levő ügyet bírósági tárgyaláson szüntetett meg a törvényszék tanácsa”.
Az UGYANAKKOR rovatunkban debreceni kötődésű korábbi újságokból jelenítünk meg aznapi írásokat. A rovat szerkesztője Papp Dávid. Az UGYANAKKOR további cikkei itt olvashatók.












