„Az El Camino nem azt adja neked, amit akarsz, hanem amire szükséged van” – Fehér Lantos a Debreciner Podcastban

Milyen testi, szellemi megpróbáltatásokkal jár a Szent Jakab út, azaz az El Camino teljesítése? Mit taníthat egy alapvetően vallási hátterű zarándokút végiggyaloglása egy húszas évei elején járó debreceni egyetemistának? Végig lehet csinálni telefon nélkül? Miket fedezhetünk fel önmagunkkal kapcsolatban az út során? Mit eszik és hol pihen egy zarándok, és persze mindez mennyibe kerül 2024-ben?

A Debreciner Podcast negyedik évadának hetedik adásában Fehér Lantos, a Debreceni Egyetem gazdaságinformatikus szakának mesterszakos hallgatója, a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat – Hallgatói Külügyi Bizottság (DEHÖK-EHKB) elnöke volt a vendégünk. Lantost viszont nem az informatikáról kérdeztük, ő ugyanis 2024 nyarán nekivágott a Szent Jakab útnak, azaz ismertebb nevén az El Caminónak.

Lantos az 1000 kilométeres gyalogos zarándokútja során szerzett tapasztalatairól és élményeiről beszélt.

Szóba került többek között a Camino történelmi és vallási háttere, az út fizikális és lelki kihívásai, de néhány gyakorlati tipp is elhangzott a beszélgetés során. Fehér Lantos a saját tapasztalatain keresztül mutatta be, milyen felfedezéseket tehetünk magunkkal kapcsolatban egy ilyen zarándokút során, valamint ezeket hogyan alkalmazhatjuk később a hétköznapi életünkben.

Volt szó a várva várt sírásról, zarándokszállásokról, az utókornak készült videónaplóról, valamint arról is képet kaphatunk, hogy mekkora anyagi vonzata lehet 2024-ben egy ilyen zarándokútnak.

Az alábbi fotókat Fehér Lantostól kaptuk az útjáról:

A podcastunk folytatásához olvasóink és hallgatóink támogatására van szükségünk. Amennyiben szeretnének még több ilyen adást hallgatni, kérjük, fizessenek elő online újságunkra!

A Debreciner Podcast korábbi műsorai itt találhatók. Ajánljuk!

A megosztása fontos!

Kérjük, válasszon előfizetési vagy támogatási lehetőségeink közül!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

További olvasnivalók...