„Szerencsés kimenetelű gázolás történt Hajdúdorog közelében” – adta hírül a Debreczen. Egy hajdúhadházi lakos alig úszta meg a tragédiát, aki, mint írták „előzőleg az egyik korcsmában volt; elálmosodott, hátrafeküdt szekerében és elaludt. A szekér elé fogott tehén a vasúti sínen haladt keresztül, amikor a Hajdúdorogról Debrecenbe jövő személyvonat átrobogott. A mozdony elgázolta a tehenet, a kerekek darabokra szaggatták és 170 méteren tolták a véres hústömeget. Maga a gázolás azonban olyan szerencsés volt, hogy a szekér még a sínen kívül maradt és nem történt semmi baja.” A cikkben foglaltak szerint az alvó kocsis még csak fel sem ébredt a gázolásra. „Vasutasok költötték fel, és megdöbbenve látta, hogy nincs a szekér előtt a tehene. A gázolás ügyében a rendőrség megindította a vizsgálatot” – írták.

Az UGYANAKKOR rovatunkban debreceni kötődésű korábbi újságokból jelenítünk meg aznapi írásokat. A rovat szerkesztője Papp Dávid. Az UGYANAKKOR további cikkei itt olvashatók.












