A Hajdúhadházi Rendőrkapitányság ezúttal a polgárőrség vezetőjének szóbeli beszámolója alapján zárta le a nyomozást bűncselekmény hiányában.
A hajdúsámsoni polgárőrök tankolási ügyét ismét lezárták a hatóságok
Szeptemberben írtuk meg, hogy a Hajdúsámsoni Polgárőr Egyesület valótlan adatokkal tölthette ki a járőrautókhoz szükséges menetleveleket, az iratokhoz csatolt üzemanyagszámlák pedig nem egyezhetnek a valódi költségekkel. A település önkormányzata évente több millió forinttal támogatja az egyesületet, erről a pénzről számolhattak el nem a valóságnak megfelelően a polgárőrök vezetői.
A menetleveleken szereplő pontatlanságok mellett a feljelentést tevő önkormányzati képviselőnek, Montlika Zoltánnak a polgárőrök vezetői beismerték, hogy a polgárőrség rendszámaira kértek számlákat, amikor több saját autóba is tankoltak az önkormányzati támogatásból.
Később arról is beszámoltunk, hogy a Hajdúhadházi Rendőrkapitányság befejezte a nyomozást, nem találtak bűncselekményt. A képviselő ekkor a Debreceni Járási Ügyészséghez fordult, hogy nyissák újra a nyomozást. Ugyanis amikor a hadházi rendőrség lezárta az ügyet, nem említették az indoklásban a tankolási gyakorlatot.

A Debreceni Járási Ügyészség 2024. november 6-án tájékoztatta a képviselőt, hogy kérik a nyomozás folytatását a Hajdúhadházi Rendőrkapitányságtól, ebben kiemelve, hogy bár a menetlevelek pontatlan és utólagos kitöltése nem szabálytalan, vizsgálják ki a tankolással kapcsolatban állítottakat.
A polgárőrök elmondása szerint a három autóba összesen kilencezer forintot tankoltak
A Hajdúhadházi Rendőrkapitányság kihallgatta a polgárőrség vezetőit, ekkor Barta Éva elmondta, valóban volt egy olyan eset, amikor a saját autóikba tankoltak. Ezt azzal indokolta, hogy 2023. április 30-án egy rendőrséggel közös bűnmegelőzési akcióban vettek részt, ekkor három további autót is használtak a polgárőrség sajátjai mellett. Elmondása szerint a három autóba 3-3 ezret, összesen kilencezer forintot tankoltak. Azt is hozzátette, a vásárlásra „soha nem tankolókártyáról került sor, hanem az egyesület részére adott készpénzes támogatásból”.
A nyomozás lezárásáról szóló határozatban nem említik, hogy a rendőrség számlákat kért volna a tankolás bizonyítékaként. A beszámolóból ismert kilencezer forint pedig nem éri el a sikkasztásnak minősülő értékhatárt, így bűncselekmény hiányában lezárták az ügyet.