Az [i]Egy élet a bolygónkon[/i] az ő tanúságtétele.
NASS
70 éven át filmezte David Attenborough a hatodik kihalási eseményt
A 94 éves David Attenborough a világ talán legismertebb természetfilmese. A brit természettudós az 1950-es évek óta járja a világot, hogy az élővilág sokszínűségét a lehető legközelebbről bemutassa azoknak, akik nem olyan szerencsések, hogy repülővel körbeutazhassák a Földet. 70 év telt el azóta, hogy Attenborough elindult a pályáján, és ma már senkinek nincs esélye látni azt a fajta sokszínűséget, amit ő még dokumentálhatott. Pontosan erről szól az Egy élet a bolygónkon (A Life on Our Planet) című filmje, amely habár már hetek óta elérhető a Netflixen, ajánlónk írásakor éppen a szolgáltató 7. legnépszerűbb tartalma Magyarországon.
A produkció, amelyet Attenborough a saját tanúságtételének nevez, a természetfilmes pályáját olyan formában foglalja össze, hogy annak narratíváját a biodiverzitás hosszú évtizedek óta zajló drasztikus csökkenése szabja meg: habár ő ezt akkor még másképp élte meg, ma már tudja, hogy 70 évvel ezelőtt is a már akkor is zajló hatodik kihalási esemény cselekményét vitte filmre.
David Attenborough egyszerre elképesztően látványos és sokkoló filmje egyelőre csak az eredeti, angol nyelven, illetve német, francia, valamint román szinkronnal tekinthető meg a Netflixen, ugyanakkor magyar felirat is választható hozzá.
NASS – a Debreciner ajánlórovata.
CSAK VELED együtt tudjuk garantálni, hogy az újságíró és a szerkesztő munkájába ne szólhasson bele más, csak Te, az olvasó. Egy hónapra csak 1000 forint. Támogasd előfizetéseddel a Debrecinert! Köszönjük!