UGYANAKKOR

27 ezer négyzetméter térkő és 55 ezer négyzetméter aszfaltburkolat Debrecenben

Debrecenben „súlya van a városrendezés kérdésének, ott nem kortescélokra használják fel a világítást, a kövezést, a csatornázást”. – Délmagyarország, 1928. február 15.

Debrecen városvezetése nyilvánosságra hozta az 1928-as év utcaburkolási projektjére vonatkozó terveket – írta meg a Délmagyarország. Azt is hozzátették, hogy azt a szegediek csak „szomorú irigykedéssel” olvashatják.

Mint azt tételesen jegyezték, Debrecen 21 000 négyzetméter trachit fejkőburkolat, 6500 négyzetméter trachit kocsiút-burkolat, 22 000 méter sétányszegély, 34 000 négyzetméter hengerelt aszfalt kocsiút-burkolat, 20 700 négyzetméter bitumac kocsiút-burkolat, 14 000 méter sétányszegély, 8300 téglajárda, 4600 coulé (kulé) aszfaltjárda és 9300 méter utcai gyűjtőcsatorna elkészíttetésére készült.

Debrecen Kistemplom 1930
Fortepan / Szemere Ákos

A Délmagyarország újságírói erről szerettek volna összehasonlító elemzést készíteni, ám a város mérnöki hivatalában azt a választ kapták, hogy Szegeden egyszerűen nem lenne fedezet még egy hasonló kaliberű projektre sem. Mihályffy László műszaki tanácsos úgy nyilatkozott az újságnak, hogy a szegedi polgármester a legutóbbi ülésen egyszerűen elhalasztotta a kérdés megtárgyalását, várni akart míg kiderül, mennyi pénz marad a város kasszájában az egyéb tételek kifizetése után. „A debreceni példa ezzel szemben azt mutatja, hogy ott megfordítva csinálják a dolgot, ott súlya van a városrendezés kérdésének, ott nem kortescélokra használják fel a világítást, a kövezést, a csatornázást, pedig Debrecen is éppen úgy két ellenzéki képviselőt küldött a parlamentbe, mint Szeged” – panaszolta a hivatalnok.

Az UGYANAKKOR rovatunkban debreceni kötődésű korábbi újságokból jelenítünk meg aznapi írásokat. A rovat szerkesztője Papp Dávid. Az UGYANAKKOR további cikkei itt olvashatók.

A megosztása fontos!

Kérjük, válasszon előfizetési vagy támogatási lehetőségeink közül!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Címkék