Még május 28-án készített élő, valamint később adásba kerülő interjút az olasz Rai 3 közszolgálati televízió Kozma Évával, a Mikepércsi Anyák a Környezetért Egyesület (Miakö) elnökével, valamint Polgár Tóth Tamással, a Debreciner újságírójával a Debrecen déli gazdasági övezetében épülő CATL-akkumulátorgyár területénél.
Az olasz kollégák munkatársunkat kérdezték a debreceni üzem nagyságáról, a magyar akkumulátor- és autóiparról, valamint a Magyarországra érkező kínai beruházások gazdasági és politikai hátteréről. Kozma Éva pedig tájékoztatta őket a Miakö környezeti aggályairól a CATL-gyárral szemben.












