Bár szerte az országban szinte minden közepes vagy nagyobb város önkormányzata kínált közös, leginkább szabadtéri programlehetőséget, Debrecen vezetői nem látták ennek szükségességét. Már a szilveszteri éjszakán jóval éjfél előtt elkezdődött a háborgás, majd az ebből kibontakozó vita a közösségi hálón.

Polgár Tóth Tamás
Miért nincsenek szórakoztató, zenés-táncos programok Debrecen szívében, mint évtizedek óta minden évben a covidos idők előtt? Megöregedett, megsavanyodott a városvezetés? Vagy csak egyszerűen nem érdeklik őket a debreceniek, de az idegenforgalom sem? Kifogyhatott a pénz a városkasszából, miért nem kértek kölcsön a kínai haverjaiktól?
„Ráadásul már éjfél előtt lekapcsolták az ünnepi fényeket. Semmibe nem nézik a lakosságot. Ez nem szilveszter, ez halotti tor” – írta az egyik elkeseredett debreceni. Más debreceniek pedig utat mutattak a városvezetéssel elégedetleneknek: „Ha nem tetszik, költözz el!”
Debrecenben nem volt se vetített fényjáték, se tűzijáték, nyilván jelentős összeget spórolva ezzel is, inkább a debreceniekre és az idelátogatókra bízták a gondoskodási-szórakoztatási illetékesek: szórakoztassák saját magukat.
Aki nem hiszi, tekintse meg képgalériánkat és videóinkat! Éjfél tájékán a Debreciner négy munkatársa dolgozott a belvárosban: Budai Péter, Miklovicz-Nyikos Mónika, Polgár Tóth Tamás, SM.












